Регистратура

Регистратура Тумутукской амбулатории обслуживает взрослое и детское население Тумутукского участка (всего 11 сел), максимальная отдаленность от ЦРБ 25 км и радиус обслуживания – 25 км.

Количество обслуживаемого населения всего – 4170

взрослое – 3442

детское – 728

В участке функционирует 9 фельдшерско - акушерских пунктов.

Амбулатория работает: с 8.00 – 18.00 час; обед с 12.00 – 13.00 час; в субботу с 8.00 – 13.00 час; выходной – воскресенье

Регистратура

В регистратуре Тумутукской амбулатории имеется картотека амбулаторных карт по участкам. Включая амбулаторные карты пациентам из сельских поселений. Так же отдельно ведутся амбулаторные карты диспансерных больных, ИОВ и УОВ, журнал регистрации выдачи листов нетрудоспособности, справок учащимся и студентам, журнал регистрации выданных санаторно-курортных карт.

Работа медицинской сестры регистратуры заключается выдачей амбулаторных карт пациентам с записью талонов. А также ведется выписывание и выдача больничных листов нетрудоспособности пациентам, справок студентам и учащимся техникумов и ВУЗ. Все амбулаторные карты после приема врачей размещаются по картотекам. Медсестра несет ответственность за хранение амбулаторных карт, листов нетрудоспособностей, а также за штампы и печати ЛПУ.

Тымытык амбулаториясе регистратурасы

Тымытык участогының өлкәннәргә һәм балаларга (11 авылның) хезмәт күрсәтә, хезмәт күрсәтү радиусы-25 чакрым.

4170 кешегә хезмәт күрсәтелә, шулардан:

-өлкәннәр-3442,

-балалар – 728.

Участокта 9 фельдшер-акушерлык пункты эшли.

Амбулатория 8.00-18.00 сәгатьләрдә эшли; төшке аш -12.00-13.00 сәгатьләрдә; шимбә - 8.00 – 13.00 сәгатьләрдә; ял көне – якшәмбе.

Регистратура

Тымытык амбулаториясе регистратурасында участоклар буенча амбулатор карталар картотекасы бар, шул исәптән, авыл җирлекләреннән килгән пациентларның карталары да. Шулай ук диспансер авыруларының, ИОВ һәм УОВ, хезмәткә яраксызлык кәгазьләрен теркәү журналы, укучыларга һәм студентларга белешмәләр бирү журналы, санатор-курорт карталарын теркәү журналы.

Регистратура шәфкать туташының эше пациентларга талоннар язып, амбулатор карталар бирүдән гыйбарәт. Шулай ук пациентларга эшкә яраксызлыгы турында эшсезлек бите, техникум һәм югары уку йорты студентларына һәм укучыларына белешмәләр бирү дә алып барыла. Табиб кабул иткәннән соң барлык амбулатория карталары картотекалар буенча урнаштырыла. Шәфкать туташы амбулатор карталар, эшсезлек битләре, ДПУ штамплары һәм мөһерләрнең сакланышы өчен җавап бирә.