Азнакаевская центральная больница провелаГорячую линию

Такие виды общения руководство центральной больницы проводит постоянно. 4 октября с 9.00 до 10.00 часов обратившихся на Горячую линию было много. В ходе этой связи прозвучали просьбы, вопросы, претензии, предложения, касающиеся обеспечения льготными лекарствами и оказания медицинских услуг. Все они получили подробные, основательные ответы и разъяснения. «Горячую линию» вел главный врач Ильдар Фираилевич Шигапов. Вместе с ним на обращения отвечали его заместители – Рашат Музагитович Хузин, Руслан Омаргаджиевич Магомедов, Олег Олегович Косоногов, Светлана Фандасовна Ибрагимова, врач-фармаколог Диляра Фанисовна Хусаинова, заведующая районной центральной аптекой №159 “Таттехмедфарм” Маулида Мирхатимовна Шаймарданова.

Азнакай үзәк сырхауханәсе “Кайнар линия” уздырды

Үзәк сырхауханә җитәкчелеге халык белән мондый элемтәләрне, очрашуларны гел үткәреп тора. 4 октябрьдә 09.00-10.00 сәгатьләрдә узган “Кайнар линия”гә дә шалтыратучылар күп булды. Район халкы белән икеарада барган бу элемтәдә ташламалы дарулар белән тәэмин ителешкә, медицина хезмәте күрсәтүгә кагылышлы сорау-гозерләр, шикаятьләр, тәкъдим-фикерләр яңгырады. Аларның барысына да тәфсилле җавап-аңлатмалар бирелде. “Кайнар линия” не баш табиб Илдар Фираил улы Шиһапов алып барды. Ул һәм аның урынбасарлары – Рашат Мөҗәһит улы Хуҗин, Руслан Омаргаджиевич Магомедов, Олег Олегович Косоногов, Светлана Фәндәс кызы Ибраһимова, табиб-фармаколог Диләрә Фәнис кызы Хөсәенова, “Таттехмедфарм”ның 159 нчы район үзәк аптекасы мөдире Мәүлидә Мирхәтим кызы Шәймәрданова җавап бирделәр.